Jak kupić ubezpieczenie OC online? 5 wskazówek

Decydując się na formę zakupu ubezpieczenia OC online, warto pamiętać o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym przede wszystkim dowodu rejestracyjny i prawa jazdy. Po wypełnieniu formularza należy wskazać dane właściciela pojazdu oraz wybrać jedną z zaproponowanych przez system ofert.

młoda para zastanawia się jak kupić ubezpieczenie oc online

Polisę komunikacyjną możemy kupić na wiele sposobów: w placówce towarzystwa, za pośrednictwem agenta oraz przez telefon lub Internet. Kierowcy coraz częściej wybierają tę ostatnią metodę i kupują ubezpieczenie OC online. W ten sposób mogą zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Jak to zrobić? To proste.

Przygotuj dokumenty

Aby zakupić ubezpieczenie OC online należy w pierwszej kolejności przygotować komplet dokumentów, w szczególności dowód rejestracyjny, prawo jazdy, numer PESEL oraz ostatnią polisę z informacją o zniżkach za bezszkodową jazdę.

Uzupełnij formularz

W formularzu internetowym, którego uzupełnienie jest niezbędne do zakupu ubezpieczenia OC online, należy podać dane ubezpieczanego pojazdu, tj. markę i model auta, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność i moc silnika. Następnie, należy przedstawić aktualny i zakładany średni roczny przebieg pojazdu. Te informacje najczęściej trzeba podać z dokładnością do 100 kilometrów. Ponadto, w formularzu mogą pojawić się dodatkowe pytania, m.in. o sposób użytkowania samochodu, miejsce parkowania i czy samochód będzie użytkowany poza granicami Polski.

Wskaż dane właściciela

Kolejnym krokiem do zakupu ubezpieczenia OC online jest uzupełnienie danych właściciela pojazdu. W tym miejscu należy podać datę urodzenia, rok wydania pierwszego prawa jazdy, datę, od której jest się właścicielem ubezpieczanego auta, stan cywilny oraz dane kontaktowe. Dodatkowo, formularz zawiera pytania o dotychczasowe ubezpieczenie OC, AC oraz przyznane zniżki.

Uwaga! Jeśli w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest współwłaściciel pojazdu, to należy podać również jego dane osobowe. Ta zasada obowiązuje zarówno przy zakupie ubezpieczenia OC online, jak i bezpośrednio w towarzystwie lub u agenta.

Wybierz najkorzystniejszą ofertę

Po uzupełnieniu wszystkich danych, system wskaże przygotowane dla nas oferty. Oprócz wysokości składki, w formularzu dostępne są także informacje o dodatkowych świadczeniach, na jakie można liczyć przy danym pakiecie. Niektóre towarzystwa umożliwiają przy zakupie ubezpieczenia OC online skomponowanie własnego pakietu. Kierowca wówczas sam decyduje, czy zależy mu także na ubezpieczeniu NNW, assistance samochodowym lub ubezpieczeniu opon.

Dokonaj płatności

Ostatnim krokiem do zakupu ubezpieczenia OC online jest dokonanie płatności i podanie informacji na swój temat. Chodzi o imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer PESEL i dane kontaktowe. Na tej podstawie towarzystwo przygotuje polisę, którą otrzymamy pocztą tradycyjną lub przesyłką kurierską. Jeśli chodzi o formę płatności, to kierowcy mogą wybrać składkę jednorazową lub półroczną (w dwóch ratach). Opłacić polisę można przelewem tradycyjnym, przelewem elektronicznym lub kartą kredytową. Warto wiedzieć, że kupując ubezpieczenie OC online możesz liczyć na dodatkową zniżkę.

Zniżka -15%
Potrzebujesz taniego ubezpieczenia OC?
Oblicz składkę
Te porady mogą Cię zainteresować

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) - co należy wiedzieć?

Ogólne warunki ubezpieczenia to dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje na temat polisy. Wskazuje się w nim, co dokładnie jest przedmiotem ubezpieczenia, jak działa polisa oraz kiedy możesz spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania. Właśnie dlatego, jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć, jaki zakres ochrony zapewnia ubezpieczenie, lektura OWU jest obowiązkowa. Na co zwracać uwagę podczas czytania ogólnych warunków ubezpieczenia? Sprawdź w naszym poradniku.

Czytaj dalej

Coraz więcej osób kupuje OC online

Zakup polisy ubezpieczeniowej OC online jest czynnością prostą i wygodną, przeznaczoną dla osób, które cenią sobie swój czas. Wybór takiej formy zakupu polisy OC pozwala na skorzystanie z przejrzystego i prostego w obsłudze kalkulatora składki. Ponadto wiele towarzystw ubezpieczeniowych w zamian za zakup OC online oferuje atrakcyjne zniżki.

Czytaj dalej

Porównywarka czy kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Kalkulator online i porównywarka ofert ubezpieczeń samochodowych są dwoma przydatnymi narzędziami przy zakupie polisy. Zaletą kalkulatora jest dokładna prezentacja oferty jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Natomiast porównywarka internetowa prezentuje wiele ofert, ale nie są one tak szczegółowo przedstawione, jak w przypadku kalkulatora.

Czytaj dalej